حمايت از هنرمندان

//حمايت از هنرمندان

حمايت از هنرمندان

#حمايت_از_هنرمندان
#گردشگري_هنري
یکی از بخش‌ های مهم اقتصادی و فرهنگی در ایران، حوزه #صنایع_دستی و #هنرهای_سنتیاست که ابزاری قابل توجه برای صادرات کالا، اشتغال زایی، جذب #توریسم و بالا بردن سطح تولید ملی به شمار می رود.
صنایع‌ دستی از یک‌ سو فعالیت و حوزه ‌ای اقتصادی است که هم می ‌تواند روی رشد صادرات غیرنفتی کشور تاثیر فزآینده گذاشته و زمینه اشتغال فراوانی را ایجاد کند و هم از سوی دیگر بستری برای معرفی بهتر فرهنگ و هنر باشد. با توجه به این دو کارکرد، همزمان صنایع‌ دستی و تاثیرات آن در رشد اقتصادی کشور ضروری است که در برنامه‌ ریزی ‌های کلان کشور نسبت به آن توجه ویژه‌ای صورت گیرد.
صنعت گردشگري یکی از بزرگترین و متنوع ترین صنایع درآمدزا در دنیا به حساب می آید. به گونه ای که در عصر حاضر به عنوان سومین صنعت پردرآمد پس از نفت و خودرو می باشد

هنرهای سنتی و صنایع دستی هر یک با مفهوم خاص خودشان یکی از مهمترین وجوهات فرهنگی و اقتصادی گردشگری کشورمان محسوب می شوند. قابلیت بهره برداری اقتصادی از هنرهای سنتی و مخصوص استان های مختلف کشورمان، یکی از اصلی ترین مزایای پرداختن به صنعت گردشگری و تقویت بخش فرهنگی آن است.
جهت رونق صنعت گردشگري در بخش صنایع دستی و هنرهاي سنتي در کشور به ویژه در استان های مرزی علاوه بر عزم و اتحاد ملي و حمايت از هنرمندان و كارآفرينان اين حوزه، مسئولین امر باید در مرحله نخست نقش و اهمیت پژوهش های اجتماعی را مورد توجه بیشتری قرار دهند و برای این مهم سرمایه ‏گذاری نمایند، تا بتوان علی‏رغم محدودیت های خاص از ظرفیت های موجود حداکثر بهره ‏وری را برای

2018-05-27T06:20:23+00:0027th می 2018|اخبار|دیدگاه‌ها برای حمايت از هنرمندان بسته هستند