هادی پناهی منش

//هادی پناهی منش

هادی پناهی منش

آب کم جو تشنگی آور به دست تا بجوشد آبت از بالا و پس

هنر به عنوان یک ودیعه ی الهی ریشه در آیین و فرهنگ و سنت های دیرینه مردم جهان دارد و همواره به عنوان نمادی مانا و ماندگار بیانگر هویت و ارزش های ریشه ای هر کشور محسوب میگردد.

هنر خوشنویسی ایران ، سیر تحول و قصد زیبایی شناختی و تاریخی هزار ساله مکتوب دستاوردی ارجمند و بسیار پربار در توسعه و ترویج شعر و ادب و اخلاق و حکمت و فضیلت بزرگان سخن بوده است ، که صورت بصیری غنی و متعالی آن تجلیگاه زیبایی و روایت نقشی ماندگار در عالم معنی است ، که سر قله و پیشگامان آن با سیر و سلوکی عاشقانه و عارفانه گنجینه ای عظیم را در معرفی فرهنگ و تمدن این دیار گوهر خیز به ارمغان آورده اند .

خط شکسته آخرین دستاورد هنرمندان خوش قریحه تاریخ سرزمین ماست که قرن یازدهم به منصه ظهور کشیده شد و گردش های دل فریب حروف و هندسه ی ملیح و دلکش کلماتش دنیایی از جذابیت را در صفحه آرایی آن پدید آورده و ترکیب بندی های موزون و مدور و معجزه گونه ای که تا به امروز در خارج از کشور از مقبولیتی خاص برخوردار است دوران معاصر با رسالتی ستودنی متضمن حفظ و اشاعه و استمرار شیوه های مقبول و مطبوعی است که می تواند این قلم زیبا و ظریف و پر رمز و راز را با دیدگاه های امروزی حیاتی تازه برای مشتاقان و نسل نو گرا و پویای معاصر عرضه نماید.

در سه  دهه اخیر که هنرمندان و استادان جدید و صاحب خلاقیت فرصتی یافته اند تا با حفظ همه ی موازین سنتی و اصالت های موجود ، رویکرد های تازه ای را در ابراز خلاقیت های شخصی و فردیت هنر خود ارائه دهند که بیانگر یک جریان زنده و پویایی است که در متن جامعه پیشرفته ایرانی از مقبولیت خاص برخوردار گردیده است بالاخص قلم شکسته که این آزادی و رهایی و نوجویی در فطرت آن نهادینه بوده است.

هادی پناهی منش از هنرمندان پرتلاشی است که پس از فارغ التحصیل شدن در سال 1372 از انجمن خوشنویسان ایران در شهرستان هنر خیز قم پیوسته در حال پویایی بوده اند و با همت و کوششی هدفمند قلم شکسته  معاصر را  در دانگهای خفی و جلی تجربه نموده ، با تلاش مستمر و تکمیل اندوخته های خود در دوره ی فوق ممتاز به کسب مهارت های علمی و نظری پرداخته اند.

ایشان در پرتوی طبعی سلیم و معرفت اندوزی های لازم که لازمه دستیابی به تعالی طلبی و توفیقات نهانی است حضور شایسته ای را در جشنواره و همایش های کشوری داشته و به ارائه آثار در خور تحسین و تمجید در نمایشگاه های جمعی و انفرادی داشته اند و در شمار چهره های شاخص این حلقه مشتاق محسوب میگردد .

آقای پناهی منش با کارنامه ای پر بار در مطالعات علمی و نظری آخرین دستمایه تلاش تازه خود را در چهارمین نمایشگاه خود پیشرو دارند و نگاه زیبایی پسند شما گرامیان را به تماشای این مجموعه متنوع که در ترکیب بندی های بدیع عرضه گردیده است فرا می خوانند.

یدالله کابلی خوانساری

گشایش:

7 تا 14 / 12 / 1394


آثار

گالری افتتاحیه

2021-02-16T07:26:32+00:0023rd فوریه 2016|نمایشگاه سال 94|دیدگاه‌ها برای هادی پناهی منش بسته هستند