تفاهم‌نامه معماري محله تاريخي سيروس امضا شد

/, دسته‌بندی نشده/تفاهم‌نامه معماري محله تاريخي سيروس امضا شد

تفاهم‌نامه معماري محله تاريخي سيروس امضا شد

تفاهم‌نامه معماري محله تاريخي سيروس امضا شد

خبرگزاري آريا – تهران – ايرنا – تفاهم نامه استفاده از توانمندي هاي معماران و هنرمندان برجسته کشور براي معماري محله تاريخي سيروس تهران شامگاه پنجشنبه در خانه «گفتمان شهر» به امضا رسيد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، اين تفاهم نامه توسط هوشنگ عشايري معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران و اعضاي شوراي راهبري متشکل از هنرمندان، معماران، مهندسان و مجموعه داران کشور به امضا رسيد.
رييس مرکز مطالعات کاربردي و ارتباطات شرکت بازآفريني شهري ايران در اين مراسم گفت: در چند سال گذشته شاهد جدايي هنرمندان و معماران از حوزه هاي مختلف شهري بوده ايم، در حالي که براي بازآفريني شهري و هويت محله نيازمند استفاده از ايده هاي برتر هنرمندان و معماران کشور هستيم.
حبيب خراساني از تشکيل دبيرخانه بازآفريني شهري در شرکت بازآفريني خبر داد و گفت: هم اکنون بسياري از معماران و هنرمندان و مهندسان کشور که در عرصه فرهنگ و هنر فعال هستند عضو اين دبيرخانه اند تا با کمک اين انديشمندان روند بازآفريني شهري در محلات هدف، با سرعت بيشتري دنبال شود.
وي گفت: بدون شک استفاده از ايده هاي مناسب هنرمندان و معماران، الگوي مناسبي از احياي بافت هاي فرسوده شهري در محله سيروس تهران پياده خواهد شد و اين مي تواند براي ساير محله هاي بازآفريني شهري به عنوان يک الگوي برتر مورد توجه قرار گيرد.
در اين مراسم همچنين مديرعامل شرکت بازآفريني شهري ايران در سخناني يادآور شد: طرح اجراي احياء بافت هاي فرسوده شهري تکليف دولت و وزارت راه و شهرسازي است و ما بايد در اين راستا 2 هزار و 700 محله فرسوده را در کشور احياء و بازسازي کنيم.
هوشنگ عشايري افزود: محله به عنوان يک سازمان اجتماعي داراي يک فرهنگ خاص خود است و ما بايد تلاش کنيم در برنامه احياي بافت هاي فرسوده شهري ارزش هاي ذاتي هر محله را مورد توجه جدي قرار دهيم.
معاون وزير راه و شهرسازي افزود: بزرگترين هدف ما در برنامه بازآفريني شهري ارتقاء کيفيت زندگي ساکنان آن است و در اين راستا بايد هويت گذشته محله نيز مورد توجه جدي قرار گيرد تا همچنان شاهد جريان مناسب زندگي شهروندان در اين محلات باشيم.
عشايري تاکيد کرد: بدون شک جريان بازآفريني شهري يکي از دغدغه هاي اصلي دولت است و در اين راستا اين طرح با اجرايي شدن 9 بند دنبال مي شود که سه بند آن مربوط به کالبد محله و شش بند آن به مسائل غير کالبدي محلات و ساکنان آن تعلق دارد.
وي اظهار داشت: هم اکنون در يک هزار و 334 محله در 543 شهر و در 66 هزار هکتار اراضي شهري 10 ميليون نفر جمعيت دچار بد مسکني هستند و زندگي آنها از سطح بسيار نازلي برخوردار است.
وي در پايان تاکيد کرد: دولت در نظر دارد در تامين خدمات روبنايي و زيربنايي اين محله ها نقش آفريني کند تا با استفاده از سرمايه هاي مردمي و بخش خصوصي بتوانيم اين محلات را با هويت گذشته خود نوسازي کنيم.
اقتصام**1108**1540**1597
انتهاي پيام /*
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا
2021-02-16T07:26:29+00:0027th می 2018|اخبار, دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای تفاهم‌نامه معماري محله تاريخي سيروس امضا شد بسته هستند