دکتر سیده محبوبه کاظمی دولابی در نشست خبری طرح ملی گردشگری هنری عنوان کردند:برپایی نمایشگاه دائمی هنرهای سنتی کشور
دکتر سیده محبوبه کاظمی دولابی « عضو کمیته علمی همایش ملی هنرگردی و از طراحان گردشگری هنری در کشور » در نشست خبری طرح ملی گردشگری هنری با اشاره به اینکه ایران اسلامی این ظرفیت را دارد که به عنوان بزرگترین پایگاه فرهنگی جهان اسلام در دنیا مطرح شود،گفت:دنیای امروزه دیگر نمی پذیرد که به تنهایی به گذشته خود فکر کنیم و از توسعه اقتصادی مغفول شویم.
کارآفرین نمونه کشور گفت:یکی از آسب های کشور ما انجام پروژه های اقتصادی است که به پایان نمی رسد و پروژه ها نیمه کاره رها می شود،با توجه به ظرفیتی که کشور دارد باید بتوانیم از ظرفیت های اقتصادی کشور استفاده کنیم.
وی با ذکر چند مثال در پزوژه های گردشگری گفت:در سال های گذشته پروژه های بسیاری در کشور ایجاد شد،اما نتوانستیم آنچه در خور کشور است و مطابق با سند چشم انداز 1404 و تاکیدات مقام معظم رهبری است را پیاده سازی کنیم.
کاظمی دولابی ارز آوری پروژه های اقتصادی برای کشور را یکی از مهمترین اولویت های امروز اقتصاد ایران دانست و گفت:متاسفانه ارزش پول ملی کاهش یافته است و طرح برابری دلار و ریال هیچ وقت در ایران اجرایی نشد،به همین دلیل دولت باید با اتخاذ سیاست های توسعه ای،زمینه ای را برای بخش خصوصی فراهم کند تا ارز وارد کشور شود.
وی با انتقاد از سیاست های وارداتی گفت:در چند سال گذشته صادرکنندگان ما وارد کننده و واردکنندگان ما اقدام به واردات کالاهایی کم کیفیت کرده اند که این روند در حوزه های هنری هم اشاعه پیدا کرده است.
این فعال اقتصادی یکی از روش های موثر برای ارز آوری را ورود گردشگران خارجی به کشور دانست و گفت:دیگر زمان آن گذشته است که صرفا نفت بفروشیم و از پول نفت ارتزاق کنیم،بلکه باید جایگزینی حوزه گردشگری را به جای نفت در نظر داشته باشم،چرا که کنار ما کشور ترکیه سالانه بیش از 30 میلیارد دلار از گردشگری ارز آوری دارد.

2021-04-03T08:37:40+00:003rd آوریل 2021|دسته‌بندی نشده|دیدگاه‌ها برای بسته هستند